Strona głównaBaza wiedzyCERTYFIKACJA EUROVENTU – KTO POWINIEN ZWRACAĆ NA NIĄ UWAGĘ?

CERTYFIKACJA EUROVENTU – KTO POWINIEN ZWRACAĆ NA NIĄ UWAGĘ?

CERTYFIKACJA EUROVENTU – KTO POWINIEN ZWRACAĆ NA NIĄ UWAGĘ?

Wyobraźmy sobie klimatyzator, wyprodukowany w jakimś tam kraju i opatrzony certyfikatem jakiegoś lokalnego podmiotu certyfikującego. Jest certyfikat, czyli jest zgodność z normami… Klimatyzator może przebyć krótką drogę handlową (dystrybutor – użytkownik), lub nieco dłuższą (dystrybutor – lokalny sprzedawca – generalny wykonawca projektu oraz instalacji – deweloper – użytkownik). Klimatyzator zostaje zainstalowany, rozpoczyna pracę i nagle ktoś stwierdza, że jest on droższy w eksploatacji, niż to zakłada projekt. Jest także mniej wydajny, a przy tym zbyt głośny. Kto popełnił błąd?

Zacznijmy od tego: czym jest Eurovent?

Pełna nazwa: Europejskie Stowarzyszenie Producentów Urządzeń Klimatyzacyjnych i Chłodniczych (a także grzewczych i wentylacyjnych). Ale zrzesza nie tylko producentów, lecz także krajowe instytucje reprezentujące te branże. W jakim celu? Właśnie po to, by na obszarze Unii Europejskiej obowiązywały ujednolicone i przejrzyste normy jakościowe. A także po to, by w oparciu o te normy, urządzenia były atestowane przez niezależne podmioty certyfikujące.

Które parametry jakościowe są szczególnie istotne?

Certyfikaty Euroventu dla poszczególnych urządzeń zawierają w sobie bogaty pakiet cennych informacji. Ważne są wszystkie, ale dla użytkownika lub dewelopera do najważniejszych należą te, które określają skalę efektywności urządzenia oraz poziom emitowanego hałasu. Na podstawie tych dwóch parametrów można bowiem zakwestionować wybór danego urządzenia (jeśli nie spełnia ono przyjętych norm) i zażądać jego wymiany na inny model. Przypomnijmy, że efektywność to stosunek poboru mocy do wydajności. Im bardziej jest on korzystny dla konsumenta, tym większa efektywność urządzenia.

Dla kogo certyfikacja Euroventu jest ważna?

Praktycznie dla każdego, kto stoi na linii: producent – użytkownik. Każdy, kto rekomenduje oraz sprzedaje dane urządzenie, odpowiada za jego jakość i zgodność z normami. W przypadku takich urządzeń, jak:

dochodzą jeszcze projekty, które muszą zakładać optymalną efektywność i niski poziom hałasu. Wystarczy, że projekt zostanie wykonany w oparciu o standardy UE, natomiast klimatyzator lub wentylator nie będą posiadały certyfikacji Euroventu i nie będą tych norm spełniać – będzie podstawa do reklamacji.

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Zasadnicze korzyści z certyfikacji Euroventu

Na samym końcu „łańcucha pokarmowego” jest użytkownik. W zależności od sytuacji, może to być właściciel, najemca lub podnajemca lokalu wyposażonego w certyfikowane urządzenie. To on ponosi koszty jego eksploatacji, a także przebywa w warunkach pracy urządzenia. Certyfikacja Euroventu to między innymi:

  •  gwarancja niskich kosztów eksploatacji;
  • gwarancja wysokich parametrów wydajności użytkowej;
  • gwarancja niskiego poziomu hałasu. 

A ponieważ komfort użytkownika jest zasadniczym czynnikiem marketingowym, te same korzyści będą w równym stopniu istotne dla dewelopera, wykonawcy i projektanta instalacji, lokalnego sprzedawcy bądź generalnego dystrybutora.

Może Cię również zainteresować:

Klimatyzacja w restauracji lub kawiarni…

Klimatyzacja w restauracji lub kawiarni…

Strona główna - Baza wiedzy - Klimatyzacja w restauracji lub kawiarni…Klimatyzacja w restauracji lub kawiarni……A także w barze, pubie, czy jakimkolwiek innym lokalu gastronomicznym – to temat dość specyficzny i obszerny, ale postaramy się go przybliżyć. Naturalnie...

Klimatyzacja w firmie – 5 powodów DLACZEGO WARTO?

Klimatyzacja w firmie – 5 powodów DLACZEGO WARTO?

Strona główna - Baza wiedzy - Klimatyzacja w firmie – 5 powodów DLACZEGO WARTO? Klimatyzacja w firmie – 5 powodów DLACZEGO WARTO? Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i wciąż jeszcze nie zdecydowałeś się na zainstalowanie klimatyzacji w swojej firmie, to przeczytaj poniższy...

Inteligentny dom – sterowanie Wi-Fi w kontekście klimatyzacji

Inteligentny dom – sterowanie Wi-Fi w kontekście klimatyzacji

Strona główna - Baza wiedzy - Inteligentny dom – sterowanie Wi-Fi w kontekście klimatyzacjiInteligentny dom – sterowanie Wi-Fi w kontekście klimatyzacjiInteligentny dom to pojęcie, które z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Wraz z rozwojem technologii...