Strona głównaBaza wiedzy

Baza wiedzy

Ekologiczna klimatyzacja

Ekologiczna klimatyzacja

Klimatyzacja na ogół kojarzy nam się z jakimś ekstra wydatkiem stałym (nie licząc kosztów instalacyjnych). Chcemy mieć chłodek, a więc za niego płacimy. Przy okazji zużywając do tego energię, a więc pozostawiając ślad węglowy. Tymczasem istnieją już rozwiązania proekologiczne, które wcale nie generują dodatkowych kosztów, ani dodatkowego zużycia. Warunkiem jest rozsądne wykorzystanie pompy ciepła.

czytaj dalej
Dofinansowanie do klimatyzatora? Jak najbardziej!

Dofinansowanie do klimatyzatora? Jak najbardziej!

Przyzwyczailiśmy się myśleć, że klimatyzacja w domu lub w mieszkaniu jest luksusem. Skoro więc kogoś stać na taki luksus, to niech płaci i niech ma, tak? STOP! To jest stereotyp, który już nie obowiązuje. Żyjemy w naprawdę ciekawych czasach i trzeba umieć się w nich odnaleźć. Planujesz zakup klimatyzatora? Planuj rozsądnie, a odzyskasz część pieniędzy!

czytaj dalej
Przegląd i serwis pomp ciepła

Przegląd i serwis pomp ciepła

Pompa ciepła zaliczana jest do urządzeń niemalże bezobsługowych. Z naciskiem na „niemalże”. Nie wymyślono bowiem jeszcze takich maszyn, które nie wymagałyby okresowych przeglądów technicznych, koniecznych do skontrolowania pracy całego systemu. A z racji tego, że mamy do czynienia z dużym i skomplikowanym urządzeniem, wizyta serwisantów jest w zasadzie warunkiem, by nie utracić karty gwarancyjnej. A zatem: zaczynamy przegląd!

czytaj dalej