Strona głównaBaza wiedzyCZY WARTO WYKONAĆ PROJEKT WENTYLACJI I KLIMATYZACJI?

CZY WARTO WYKONAĆ PROJEKT WENTYLACJI I KLIMATYZACJI?

CZY WARTO WYKONAĆ PROJEKT WENTYLACJI I KLIMATYZACJI?

 Jeżeli uważasz, że inwestycja w projekt instalacji klimatyzacyjnej (bądź wentylacyjnej) jest niepotrzebnym kosztem, to POPEŁNIASZ BŁĄD, który w efekcie właśnie może WYGENEROWAĆ KOSZTY. Nie obrażając nikogo, jest takie powiedzenie: „chytry traci podwójnie”. Dlatego oszczędności należy szukać rozsądnie. A już na pewno nie tam, gdzie pieniądze jednak trzeba wydać, by zabezpieczyć się przed ich późniejszą utratą.

Co jest ważniejsze: Twoja korzyść, czy korzyść wykonawcy?

Pytanie jest retoryczne, bo odpowiedź przecież znasz. To TY inwestujesz, więc wszelkie technologiczne rozwiązania mają chronić TWÓJ szeroko pojęty interes. Aby tak się stało, musi powstać projekt, który uwzględni: 

  • obowiązujące przepisy prawa;
  • całkowitą zgodność z dokumentacją techniczną budynku;
  • Twoje oczekiwania odnośnie do kosztów, wydajności instalacji oraz komfortu jej użytkowania;
  • rozwiązania technologiczne, gwarantujące maksymalną bezawaryjność i żywotność wszystkich urządzeń.

I to wszystko leży w TWOIM interesie. Wyobraźmy sobie teraz, że chcesz „zaoszczędzić”, czyli pominąć etap projektu i zdać się na „doświadczenie” fachowców z ogłoszenia (lub poleconych przez sprzedawcę). Projekt? Po co projekt? Zrobimy standardowo – BĘDZIE PAN ZADOWOLONY!

„Będzie pan zadowolony” to jedno z magicznych haseł „fachowców ogłoszeniowych”. Możesz w ciemno przyjąć, że ich „plan taktyczny” uwzględni:

  • wykonanie instalacji jak najszybciej;
  • wykonanie instalacji w jak najprostszy sposób;
  • zręczne zatuszowanie wszystkich detali, które mogłyby rzutować negatywnie na pracę podzespołów oraz ich efektywność.

W razie awarii projekt to PODSTAWA!

Awarie były, są i będą. Przyczyną może być chociażby ukryta wada techniczna jednego, drobnego elementu konstrukcyjnego. Jak sobie poradzić z awarią? W pierwszej kolejności należy zapoznać się z dokumentacją techniczną. ALE JAK ZAPOZNAĆ SIĘ Z CZYMŚ, CZEGO NIE MA??? No cóż… Wobec tego demontujemy całość i sprawdzamy. Czas trwania naprawy oraz jej cena mogą wzrosnąć nawet o KILKA TYSIĘCY PROCENT! 

Miało być cicho…

Miało! Ale poziom hałasu podczas pracy instalacji, czy to wentylacyjnej, czy klimatyzacyjnej, jest w dużym stopniu uzależniony od jej poprawnego ZAPROJEKTOWANIA. Nie ma projektu? No to będzie buczało, jak sobie będzie chciało!

Mam gwarancję wykonawcy!

To świetnie! Sęk w tym, że takie firmy, które instalują wentylację lub klimatyzację bez projektu, czasami nie lubią odbierać telefonów od BYŁYCH klientów. Bo po co sobie życie komplikować? Warto też pamiętać i o tym, że „firmy z ogłoszenia” dziś są, a jutro już ich nie ma…

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

A mogło być tak pięknie…

Cicha i bezawaryjna praca wentylacji lub klimatyzacji… Zbilansowane koszty… Zgodność ze wszystkimi normami… Optymalny przebieg instalacji wewnątrz budynku, gwarantujący jej maksymalną efektywność… A przede wszystkim PROJEKT, który będzie jednocześnie gwarancją WSZYSTKIEGO – z Twoim spokojnym snem włącznie.

Może Cię również zainteresować:

Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…

Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…

Strona główna - Baza wiedzy - Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa… Z pomocą przychodzi wentylacja mechaniczna!Pewien polityk (nieważne, który – być może zmyśliliśmy to sobie) oświadczył publicznie, że tej zimy trzeba palić...

Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną?

Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną?

Strona główna - Baza wiedzy - Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną?Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną? I na odwrót?Tego typu pytania często zadają klienci, chcąc wybrać dla siebie optymalne rozwiązanie do domu, biura, sklepu czy...

Bruzdy i wnęki przy instalacjach

Bruzdy i wnęki przy instalacjach

Strona główna - Baza wiedzy - Bruzdy i wnęki przy instalacjachBruzdy i wnęki przy instalacjachPlanując wykonanie instalacji, takiej jak np. klimatyzacja kanałowa, wentylacja mechaniczna, pompa ciepła etc., należy liczyć się z faktem mniejszych lub większych ingerencji...