Strona głównaBaza wiedzyCZY WARTO WYKONAĆ PROJEKT WENTYLACJI I KLIMATYZACJI?

CZY WARTO WYKONAĆ PROJEKT WENTYLACJI I KLIMATYZACJI?

CZY WARTO WYKONAĆ PROJEKT WENTYLACJI I KLIMATYZACJI?

 Jeżeli uważasz, że inwestycja w projekt instalacji klimatyzacyjnej (bądź wentylacyjnej) jest niepotrzebnym kosztem, to POPEŁNIASZ BŁĄD, który w efekcie właśnie może WYGENEROWAĆ KOSZTY. Nie obrażając nikogo, jest takie powiedzenie: „chytry traci podwójnie”. Dlatego oszczędności należy szukać rozsądnie. A już na pewno nie tam, gdzie pieniądze jednak trzeba wydać, by zabezpieczyć się przed ich późniejszą utratą.

Co jest ważniejsze: Twoja korzyść, czy korzyść wykonawcy?

Pytanie jest retoryczne, bo odpowiedź przecież znasz. To TY inwestujesz, więc wszelkie technologiczne rozwiązania mają chronić TWÓJ szeroko pojęty interes. Aby tak się stało, musi powstać projekt, który uwzględni: 

  • obowiązujące przepisy prawa;
  • całkowitą zgodność z dokumentacją techniczną budynku;
  • Twoje oczekiwania odnośnie do kosztów, wydajności instalacji oraz komfortu jej użytkowania;
  • rozwiązania technologiczne, gwarantujące maksymalną bezawaryjność i żywotność wszystkich urządzeń.

I to wszystko leży w TWOIM interesie. Wyobraźmy sobie teraz, że chcesz „zaoszczędzić”, czyli pominąć etap projektu i zdać się na „doświadczenie” fachowców z ogłoszenia (lub poleconych przez sprzedawcę). Projekt? Po co projekt? Zrobimy standardowo – BĘDZIE PAN ZADOWOLONY!

„Będzie pan zadowolony” to jedno z magicznych haseł „fachowców ogłoszeniowych”. Możesz w ciemno przyjąć, że ich „plan taktyczny” uwzględni:

  • wykonanie instalacji jak najszybciej;
  • wykonanie instalacji w jak najprostszy sposób;
  • zręczne zatuszowanie wszystkich detali, które mogłyby rzutować negatywnie na pracę podzespołów oraz ich efektywność.

W razie awarii projekt to PODSTAWA!

Awarie były, są i będą. Przyczyną może być chociażby ukryta wada techniczna jednego, drobnego elementu konstrukcyjnego. Jak sobie poradzić z awarią? W pierwszej kolejności należy zapoznać się z dokumentacją techniczną. ALE JAK ZAPOZNAĆ SIĘ Z CZYMŚ, CZEGO NIE MA??? No cóż… Wobec tego demontujemy całość i sprawdzamy. Czas trwania naprawy oraz jej cena mogą wzrosnąć nawet o KILKA TYSIĘCY PROCENT! 

Miało być cicho…

Miało! Ale poziom hałasu podczas pracy instalacji, czy to wentylacyjnej, czy klimatyzacyjnej, jest w dużym stopniu uzależniony od jej poprawnego ZAPROJEKTOWANIA. Nie ma projektu? No to będzie buczało, jak sobie będzie chciało!

Mam gwarancję wykonawcy!

To świetnie! Sęk w tym, że takie firmy, które instalują wentylację lub klimatyzację bez projektu, czasami nie lubią odbierać telefonów od BYŁYCH klientów. Bo po co sobie życie komplikować? Warto też pamiętać i o tym, że „firmy z ogłoszenia” dziś są, a jutro już ich nie ma…

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

A mogło być tak pięknie…

Cicha i bezawaryjna praca wentylacji lub klimatyzacji… Zbilansowane koszty… Zgodność ze wszystkimi normami… Optymalny przebieg instalacji wewnątrz budynku, gwarantujący jej maksymalną efektywność… A przede wszystkim PROJEKT, który będzie jednocześnie gwarancją WSZYSTKIEGO – z Twoim spokojnym snem włącznie.

Może Cię również zainteresować:

Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie

Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie

Strona główna - Baza wiedzy - Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie.Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie.Pozyskiwanie ciepła za pomocą spalania, czy to paliw stałych, płynnych, czy lotnych, odchodzi nieubłaganie do lamusa. Sukcesywnie zaostrzające się przepisy...

Klimatyzacja w apartamencie

Klimatyzacja w apartamencie

Strona główna - Baza wiedzy - Klimatyzacja w apartamencieKlimatyzacja w apartamencieCzy wszyscy znają poprawną definicję apartamentu? To może być zarówno prywatne, wielopokojowe mieszkanie o wysokim standardzie, jak też zespół pomieszczeń hotelowych, pełniących...

Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!

Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!

Strona główna - Baza wiedzy - Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!Rok 2024 zaczął się dla nas wyjątkowo pomyślnie: firma CLIMACITY awansowała do rangi autoryzowanego serwisu klimatyzatorów HAIER. To jest przede wszystkim bardzo...