Strona głównaBaza wiedzyPrzykry zapach z klimatyzacji – i co teraz?

Przykry zapach z klimatyzacji – i co teraz?

Na przykładzie modelu GE APPLIANCES PRIME +

czyste powietrze z klimatyzatora

 O tym, że klimatyzatory schładzają powietrze, wiedzą wszyscy. Ale o tym, że filtrują, w jaki sposób filtrują, z użyciem jakich filtrów oraz z jakim efektem – tutaj wiedza konsumencka zazwyczaj aż tak głęboko nie sięga. Ponieważ jednak warto być świadomym konsumentem, dlatego zamieszczamy poniżej garść informacji o filtrowaniu i wzbogacaniu powietrza w wykonaniu klimatyzatora GE APPLIANCES PRIME+

Filtrowanie, czyli oczyszczanie powietrza

Za tę funkcję odpowiedzialne są filtry wbudowane w konstrukcję klimatyzatora. Pierwszą ważną informacją jest taka, że nie jest to jeden filtr, a praktycznie cała bateria. Ma to swoje uzasadnienie zarówno w skuteczności filtrowania, jak i w dbałości o sprawność urządzenia. A także w wygodzie wymiany tych filtrów. Jako pierwszy instalowany jest zawsze filtr wyłapujący największe zanieczyszczenia, głównie cząstki stałe. Dalej znajdują się filtry o coraz drobniejszej przepustowości, które wychwytują nawet zanieczyszczenia niewidoczne – mikroskopijne drobiny, wśród których znajdują się zarówno organizmy żywe (wielokomórkowce), jak też cząsteczki szkodliwych związków chemicznych. Zarówno w jednej, jak i drugiej grupie, można byłoby wyszczególnić bardzo długą listę tych zanieczyszczeń. Można też wszystkie razem opisać jednym hasłem: ALERGENY. W przypadku klimatyzatora GE APPLIANCES PRIME+ za oczyszczanie powietrza odpowiedzialne są filtry przeciwpyłowe, a także oczyszczający filtr 3M.

Działanie antybakteryjne

Obieg powietrza wewnątrz klimatyzatora sprawia, że zawsze jakaś tam pojedyncza bakteria, albo zarodek grzyba zdoła gdzieś się prześlizgnąć i zaszyć w jakimś zakamarku. To oczywiście nie jest problem, bo taka pojedyncza sztuka zginie na ogół śmiercią naturalną. Ale jak na to samo miejsce wpadnie już kolejna żywa drobina, to ma gotową pożywkę. W ten sposób wewnątrz klimatyzatora mogłyby zalęgnąć się mikroorganizmy. Odpowiedzią na to zagrożenie w klimatyzatorze GE APPLIANCES PRIME+  jest technologia BLUE FIN. Polega ona na tym, że lamele wymienników klimatyzatora pokryte są specjalną powłoką, zawierającą jony srebra – zabójcze dla mikroorganizmów. W ten sposób rozwój jakichkolwiek organizmów komórkowych wewnątrz klimatyzatora jest skutecznie zahamowany.

UWAGA: warunkiem nadrzędnym dla prawidłowego działania antybakteryjnego oraz oczyszczania powietrza jest regularne czyszczenie lub wymiana filtrów w klimatyzatorze. Zalecane są także cykliczne przeglądy okresowe wykonywane przez profesjonalny serwis klimatyzacji.

Wzbogacanie powietrza

Klimatyzator GE APPLIANCES PRIME+ został wyposażony w JONIZATOR powietrza, generujący jony ujemne. W jakim celu? Przede wszystkim po to, by zrównoważyć nadmiar jonów dodatnich, których w pomieszczeniach zamkniętych jest OGROM. Jony dodatnie są bowiem emitowane przez wszelkie urządzenia elektroniczne. Ich zawartość w powietrzu powoduje zmęczenie, rozdrażnienie, senność, bóle głowy i tym podobne objawy. To jednak nie wszystko, bo jony dodatnie stają się nośnikami wszelkich zanieczyszczeń w powietrzu, w tym także alergenów. Jony ujemne nie tylko więc neutralizują ładunki dodatnie, ale też pozbawiają cząsteczki zanieczyszczeń nośników, przez co osiadają one szybciej na podłodze. W naturalnych warunkach jonami ujemnymi naładowane jest powietrze w lesie, w górach, a także w mieście – po burzy. Charakterystyczny zapach ozonu jest wówczas częstym efektem towarzyszącym.

Klimatyzacja w domu to sposób na czyste powietrze i zdrowe powietrze. Warto mieć to na względzie, rozważając zakup klimatyzatora.

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Może Cię również zainteresować:

Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!

Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!

Strona główna - Baza wiedzy - Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!Rok 2024 zaczął się dla nas wyjątkowo pomyślnie: firma CLIMACITY awansowała do rangi autoryzowanego serwisu klimatyzatorów HAIER. To jest przede wszystkim bardzo...

Przykry zapach z klimatyzacji – i co teraz?

Przykry zapach z klimatyzacji – i co teraz?

Strona główna - Baza wiedzy - Przykry zapach z klimatyzacji – i co teraz?Przykry zapach z klimatyzacji – i co teraz?Zakupiliśmy klimatyzację. Zleciliśmy jej montaż, przeczytaliśmy instrukcję, uruchomiliśmy – działa! Działa i zapewnia nam wszystko, czego sobie...

Klimatyzacja w pokoju dziecka

Klimatyzacja w pokoju dziecka

Strona główna - Baza wiedzy - Klimatyzacja w pokoju dzieckaKlimatyzacja w pokoju dzieckaNiektórzy rodzice (lub przyszli rodzice), planując montaż klimatyzacji w domu, zastanawiają się, czy dobrym pomysłem jest klimatyzowanie pokoju dziecka. Żeby ten problem...