Strona głównaBaza wiedzyGdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…

Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…

Z pomocą przychodzi wentylacja mechaniczna!
Pewien polityk (nieważne, który – być może zmyśliliśmy to sobie) oświadczył publicznie, że tej zimy trzeba palić wszystkim, no może za wyjątkiem oponami. Zima na szczęście do najostrzejszych nie należy, ale z pewnością niektórzy wzięli to sobie do serca i pakują do pieca, co popadnie. Potem ten dym (wraz z całą tablicą Mendelejewa) włazi sobie przez okna innym sąsiadom i co robi? Oczywiście: TRUJE.

Niska emisja – problem znany od lat

Są trzy zasadnicze czynniki odpowiedzialne za powstawanie smogu: zanieczyszczenia przemysłowe, spaliny samochodowe oraz tzw. niska emisja, czyli po prostu dymek z komina na budynku. Ten trzeci czynnik potrafi być kluczowy i generować zimą smog nawet w miejscach, które uchodzą za uzdrowiska. Nawet spalanie wysokogatunkowego węgla kamiennego w kotłach spełniających obowiązujące normy – TRUJE. Bo niby jak ma nie truć, skoro to są spaliny, sadza i ciężkie pierwiastki? A co, jeśli kocioł nie spełnia norm? Jeśli węgiel jest kiepskiej jakości? Albo jest to węgiel brunatny, na który chwilowo zdjęto zakaz? Albo razem z tym wszystkim do pieca pójdą śmieci (plastik, papier, laminowana płyta wiórowa…)? To tej trucizny robi się razy dwa, razy pięć, razy dziesięć! Potem otwierasz okno, bo chcesz przewietrzyć mieszkanie, a tu z pobliskiego komina wali na Ciebie kłąb cuchnącego dymu. Cóż… realia polskiej zimy!

Wentylacja mechaniczna to prawdziwa ZBROJA NA SMOG!

Użytkownicy wentylacji mechanicznej nie mają tego typu problemów. Oczywiście inną sprawą jest, czy sami takowych nie generują, no ale to już są rozważania natury etycznej. W tym miejscu jednak najbardziej istotny jest fakt, że posiadając wentylację mechaniczną nie trzeba otwierać okien, by odświeżyć powietrze w domu. Powietrze odświeżane jest na bieżąco, a przy tym – co najważniejsze – FILTROWANE. Co potrafią takie filtry?

Skuteczność antysmogowych filtrów elektrostatycznych wynosi ok. 80 – 95% przechwytywania głównych składników smogu, czyli cząstek ePM1 i ePM2.5. 

Tego typu filtry mogą współpracować zarówno w systemach wentylacji mechanicznej, jak też w pompach ciepła, połączonych z instalacją rekuperacji. A ponieważ ww. systemy posiadają jeszcze filtry własne, to w efekcie mamy zapewnioną filtrację praktycznie na 100%. Nie koniec na tym, bo można instalację wyposażyć dodatkowo w moduł wzbogacający nawiewane powietrze (aromatyzacja, jonizacja, witaminy etc.). Tak więc, nawet gdy na nasze okna walą kłęby dymu, niczym z parowozu, to wewnątrz mamy czyste i zdrowe powietrze. Tak to działa.

Dlaczego nie należy lekceważyć smogu?

Wystarczy jeden haust takiego bogatego składnikowo dymu, by organizm potrzebował wielu dni, żeby się z tego paskudztwa oczyścić. Gdy oddychamy czymś takim notorycznie, to w zasadzie jesteśmy bez szans, by się tego pozbyć i trucizna zaczyna się odkładać. Nie istnieje w przyrodzie taki organizm, który byłby w stanie temu sprostać. Stąd też oczywiście biorą się choroby przewlekłe z nowotworami włącznie. Biorąc pod uwagę światowy kryzys energetyczny, problem niskiej emisji pozostanie z nami na dłużej, więc warto się nad nim pochylić. Może rozsądnym wyjściem będzie nawet zrezygnowanie z najbliższych wakacji, by zapewnić sobie na stałe czyste i zdrowe powietrze w domu…

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Może Cię również zainteresować:

Klimatyzacja w pokoju dziecka

Klimatyzacja w pokoju dziecka

Strona główna - Baza wiedzy - Klimatyzacja w pokoju dzieckaKlimatyzacja w pokoju dzieckaNiektórzy rodzice (lub przyszli rodzice), planując montaż klimatyzacji w domu, zastanawiają się, czy dobrym pomysłem jest klimatyzowanie pokoju dziecka. Żeby ten problem...

Naprawdę cichy klimatyzator do mieszkania

Naprawdę cichy klimatyzator do mieszkania

Strona główna - Baza wiedzy - Naprawdę cichy klimatyzator do mieszkaniaNaprawdę cichy klimatyzator do mieszkaniaKto mieszka w bloku, ten doskonale wie, jak rozchodzą się hałasy – szczególnie w pionie. A już klatka schodowa to w zasadzie jedno wielkie pudło...

Ekologiczna klimatyzacja

Ekologiczna klimatyzacja

Strona główna - Baza wiedzy - Ekologiczna klimatyzacja:Ekologiczna klimatyzacja: Mniejszy pobór, mniejsza emisja, mniejsze rachunki!Klimatyzacja na ogół kojarzy nam się z jakimś ekstra wydatkiem stałym (nie licząc kosztów instalacyjnych). Chcemy mieć chłodek, a więc...