Strona głównaBaza wiedzyKLIMATYZACJA DO MIESZKANIA, CZYLI:

KLIMATYZACJA DO MIESZKANIA, CZYLI:
Co musisz wiedzieć, by dobrać odpowiedni klimatyzator?

KLIMATYZACJA DO MIESZKANIA, CZYLI
Wstępnie decydujemy się na zakup klimatyzatora do mieszkania. Za nami więc pierwsza dobra decyzja. Pora na kolejne, czyli wybór odpowiedniego typu klimatyzatora, marki, modelu, a także firmy, która zajmie się montażem i serwisem, a w przypadku rozbudowanego systemu – także projektem. W pierwszej kolejności należy zdefiniować własne oczekiwania, co nie zawsze jest łatwe i oczywiste.

„Żeby było tanio i dobrze!”

Tego typu hasła, padające z ust klientów, można usłyszeć najczęściej. Klient, który w ten sposób definiuje swoje oczekiwania, na ogół nie do końca orientuje się w tym, czego tak naprawdę powinien oczekiwać, oraz jakimi parametrami powinna cechować się optymalnie dobrana klimatyzacja do mieszkania. TANIO – to zawsze będzie pojęcie względne. Urządzenie, które jest tanie w zakupie, może w efekcie generować wyższe koszty eksploatacji, może być bardziej awaryjne, mniej komfortowe w obsłudze i działaniu, a także niedostatecznie efektywne. Zakup modelu z wysokiej półki cenowej też nie zawsze załatwi sprawę. To, że coś kosztuje dużo, nie oznacza jeszcze, że nam się elastycznie dopasuje do wszystkich parametrów. O jakich parametrach mowa? Spójrzmy…

Klimatyzacja do mieszkania – kryteria doboru

  • Moc chłodnicza – powinna być dostosowana do powierzchni mieszkania, według przelicznika 1 kW na 10 m2. Dotyczy to jednak pomieszczeń o standardowej wysokości, oscylującej w okolicach 2,5 m. W przypadku pomieszczeń nienormatywnych, należy zastosować przelicznik 40 W na każdy m3.
  • Klasa energetyczna, czyli inaczej efektywność. Jest to stosunek poboru mocy do wydajności urządzenia, określany symbolami literowymi: A, B, C, D, E, F i G.
  • Poziom generowanego hałasu – w mieszkaniu powinno zależeń nam na ciszy, a niestety nie każdy klimatyzator nam ten komfort zapewni.
  • Przepływ powietrza, czyli potencjalna wydajność klimatyzatora.
  • Łatwe i wygodne sterowanie, najlepiej z możliwością użycia smartfona.
  • Model przenośny, czy klimatyzator zamontowany trwale? Klimatyzacja ścienna, a może klimatyzacja podsufitowa?
  • Funkcje dodatkowe, np. wzbogacanie powietrza zapachem, witaminami, filtry antybakteryjne i antywirusowe, funkcje grzewcze etc.
  • Cena urządzenia wraz z projektem (jeśli jest potrzebny) oraz montażem.
  • Rozsądnie wybrana firma, która zajmie się montażem, serwisem, ewentualnym projektem instalacji, a także DORADZI, jak w Twoim przypadku powinna wyglądać optymalna klimatyzacja do mieszkania.

Jak widać, istotnych kryteriów jest sporo, a precyzyjne pogodzenie wszystkich wcale nie jest rzeczą łatwą. Dlatego ten ostatni punkt wydaje się fundamentalny, aby Twoja inwestycja była inwestycją rozsądną i w jak największym stopniu dopasowaną zarówno do Twoich potrzeb, jak też do możliwości Twojego portfela.

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Może Cię również zainteresować:

Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…

Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…

Strona główna - Baza wiedzy - Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa… Z pomocą przychodzi wentylacja mechaniczna!Pewien polityk (nieważne, który – być może zmyśliliśmy to sobie) oświadczył publicznie, że tej zimy trzeba palić...

Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną?

Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną?

Strona główna - Baza wiedzy - Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną?Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną? I na odwrót?Tego typu pytania często zadają klienci, chcąc wybrać dla siebie optymalne rozwiązanie do domu, biura, sklepu czy...

Bruzdy i wnęki przy instalacjach

Bruzdy i wnęki przy instalacjach

Strona główna - Baza wiedzy - Bruzdy i wnęki przy instalacjachBruzdy i wnęki przy instalacjachPlanując wykonanie instalacji, takiej jak np. klimatyzacja kanałowa, wentylacja mechaniczna, pompa ciepła etc., należy liczyć się z faktem mniejszych lub większych ingerencji...