Strona głównaBaza wiedzyKLIMATYZACJA DO MIESZKANIA, CZYLI:

KLIMATYZACJA DO MIESZKANIA, CZYLI:
Co musisz wiedzieć, by dobrać odpowiedni klimatyzator?

KLIMATYZACJA DO MIESZKANIA, CZYLI
Wstępnie decydujemy się na zakup klimatyzatora do mieszkania. Za nami więc pierwsza dobra decyzja. Pora na kolejne, czyli wybór odpowiedniego typu klimatyzatora, marki, modelu, a także firmy, która zajmie się montażem i serwisem, a w przypadku rozbudowanego systemu – także projektem. W pierwszej kolejności należy zdefiniować własne oczekiwania, co nie zawsze jest łatwe i oczywiste.

„Żeby było tanio i dobrze!”

Tego typu hasła, padające z ust klientów, można usłyszeć najczęściej. Klient, który w ten sposób definiuje swoje oczekiwania, na ogół nie do końca orientuje się w tym, czego tak naprawdę powinien oczekiwać, oraz jakimi parametrami powinna cechować się optymalnie dobrana klimatyzacja do mieszkania. TANIO – to zawsze będzie pojęcie względne. Urządzenie, które jest tanie w zakupie, może w efekcie generować wyższe koszty eksploatacji, może być bardziej awaryjne, mniej komfortowe w obsłudze i działaniu, a także niedostatecznie efektywne. Zakup modelu z wysokiej półki cenowej też nie zawsze załatwi sprawę. To, że coś kosztuje dużo, nie oznacza jeszcze, że nam się elastycznie dopasuje do wszystkich parametrów. O jakich parametrach mowa? Spójrzmy…

Klimatyzacja do mieszkania – kryteria doboru

  • Moc chłodnicza – powinna być dostosowana do powierzchni mieszkania, według przelicznika 1 kW na 10 m2. Dotyczy to jednak pomieszczeń o standardowej wysokości, oscylującej w okolicach 2,5 m. W przypadku pomieszczeń nienormatywnych, należy zastosować przelicznik 40 W na każdy m3.
  • Klasa energetyczna, czyli inaczej efektywność. Jest to stosunek poboru mocy do wydajności urządzenia, określany symbolami literowymi: A, B, C, D, E, F i G.
  • Poziom generowanego hałasu – w mieszkaniu powinno zależeń nam na ciszy, a niestety nie każdy klimatyzator nam ten komfort zapewni.
  • Przepływ powietrza, czyli potencjalna wydajność klimatyzatora.
  • Łatwe i wygodne sterowanie, najlepiej z możliwością użycia smartfona.
  • Model przenośny, czy klimatyzator zamontowany trwale? Klimatyzacja ścienna, a może klimatyzacja podsufitowa?
  • Funkcje dodatkowe, np. wzbogacanie powietrza zapachem, witaminami, filtry antybakteryjne i antywirusowe, funkcje grzewcze etc.
  • Cena urządzenia wraz z projektem (jeśli jest potrzebny) oraz montażem.
  • Rozsądnie wybrana firma, która zajmie się montażem, serwisem, ewentualnym projektem instalacji, a także DORADZI, jak w Twoim przypadku powinna wyglądać optymalna klimatyzacja do mieszkania.

Jak widać, istotnych kryteriów jest sporo, a precyzyjne pogodzenie wszystkich wcale nie jest rzeczą łatwą. Dlatego ten ostatni punkt wydaje się fundamentalny, aby Twoja inwestycja była inwestycją rozsądną i w jak największym stopniu dopasowaną zarówno do Twoich potrzeb, jak też do możliwości Twojego portfela.

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Może Cię również zainteresować:

Klimatyzacja w pokoju dziecka

Klimatyzacja w pokoju dziecka

Strona główna - Baza wiedzy - Klimatyzacja w pokoju dzieckaKlimatyzacja w pokoju dzieckaNiektórzy rodzice (lub przyszli rodzice), planując montaż klimatyzacji w domu, zastanawiają się, czy dobrym pomysłem jest klimatyzowanie pokoju dziecka. Żeby ten problem...

Naprawdę cichy klimatyzator do mieszkania

Naprawdę cichy klimatyzator do mieszkania

Strona główna - Baza wiedzy - Naprawdę cichy klimatyzator do mieszkaniaNaprawdę cichy klimatyzator do mieszkaniaKto mieszka w bloku, ten doskonale wie, jak rozchodzą się hałasy – szczególnie w pionie. A już klatka schodowa to w zasadzie jedno wielkie pudło...

Ekologiczna klimatyzacja

Ekologiczna klimatyzacja

Strona główna - Baza wiedzy - Ekologiczna klimatyzacja:Ekologiczna klimatyzacja: Mniejszy pobór, mniejsza emisja, mniejsze rachunki!Klimatyzacja na ogół kojarzy nam się z jakimś ekstra wydatkiem stałym (nie licząc kosztów instalacyjnych). Chcemy mieć chłodek, a więc...