Strona głównaBaza wiedzyKlimatyzacja w pokoju dziecka

Klimatyzacja w pokoju dziecka

Niektórzy rodzice (lub przyszli rodzice), planując montaż klimatyzacji w domu, zastanawiają się, czy dobrym pomysłem jest klimatyzowanie pokoju dziecka. Żeby ten problem maksymalnie uprościć, odpowiedzmy od razu: TAK, KLIMATYZOWANIE POKOJU DZIECKA JEST DOBRYM POMYSŁEM. I da się to uzasadnić. Łatwo też można obalić kontrargumenty, które bywają… nieprzemyślane.

Bo niby co stoi na przeszkodzie?

Formułowane są czasami obawy takiej treści:

  • Bo w pokoju dziecka może się zrobić za chłodno i dziecko będzie się przeziębiać.
  • Bo będzie za duża różnica pomiędzy temperaturą w pokoju a temperaturą na zewnątrz, a więc co? To samo, co powyżej.
  • Bo jak będzie nadmuch bezpośrednio na dziecko, to będzie niezdrowo.
  • Bo się zalęgnie pleśń w klimatyzacji i będzie wszędzie rozsiewana…

Aż korci, żeby do tej listy dorzucić jeszcze: bo się zapali, bo wybuchnie, bo diabli wiedzą, co jeszcze. Darujmy sobie jednak ironię i podejdźmy do sprawy w sposób rzeczowy. Oczywiście – to wszystko jest prawda! Tyle tylko, że takie sytuacje wynikają WYŁĄCZNIE z awarii lub z niewłaściwej obsługi klimatyzatora. Idąc tym torem, nie powinniśmy kupować samochodu, telewizora, czy telefonu, jeśli z góry założymy, że albo będzie się psuć, albo nie damy rady go prawidłowo używać. Przy odpowiednich ustawieniach parametrów, przy dobrze skierowanym nawiewie oraz jeśli regularnie będziemy robić serwis klimatyzacji – opisane wyżej sytuacje nie powinny zaistnieć. Natomiast korzyści wynikające z klimatyzacji w pokoju dziecka są zdecydowanie bardziej racjonalne.

Klimatyzacja w pokoju dziecka to zdrowy sen!

Nie ma chyba osoby, która nie zaznała nigdy trudności z zasypianiem w gorącą noc. Małe dzieci śpią także i w dzień, a upalnych dni w roku nam nie brakuje. W takich okolicznościach organizm obficie się poci, a sen jest ciężki i słabo regenerujący. Klimatyzator umożliwia ustawienie temperatury w zakresie optymalnym dla komfortu termicznego, a tym samym zagwarantuje zdrowy, spokojny i regenerujący sen.

Klimatyzacja w pokoju dziecka ZAPOBIEGA przeziębieniom!

Większość nowoczesnych klimatyzatorów posiada także funkcje grzewcze. To nam raczej nie zastąpi ogrzewania zimą, ale świetnie się sprawdza wiosną i jesienią, żeby szybko podbić temperaturę o kilka stopni. I gdy na przykład dziecko jest po kąpieli, to ma zapewnioną idealną temperaturę w pokoju, bez konieczności uruchamiania centralnego ogrzewania. W ten sposób unikamy bardzo częstego czynnika chorobotwórczego, jakim jest wychłodzenie po ciepłej kąpieli.

Klimatyzacja w pokoju dziecka to czystsze powietrze – bez alergenów!

Klimatyzator bowiem FILTRUJE powietrze. A filtr HEPA wyłapuje nie tylko pyłki, grzyby i roztocza, ale także większość bakterii. Z kolei mniejsze bakterie oraz wirusy mogą być neutralizowane przez system dezynfekcji, bo nowoczesne klimatyzatory mogą być w takowy wyposażone. Jeżeli więc dziecko ma zdiagnozowaną alergię, to klimatyzator w jego pokoju jest jak najbardziej wskazany.

Właściwy dobór klimatyzatora do pokoju dziecka

Zdecydowanie nie należy takiej decyzji podejmować samodzielnie. Istnieje dużo czynników, które składają się na optymalny wybór klimatyzatora. Warto wziąć też pod uwagę poziom generowanego hałasu. Pod tym względem świetnie sprawdza się system multisplit, który składa się z jednej jednostki zewnętrznej i szeregu jednostek wewnętrznych – pracujących bardzo cicho. Najlepiej jest jednak w takich kwestiach poradzić się fachowca. Profesjonalny serwis klimatyzacji pomoże dobrać zarówno odpowiedni system klimatyzacji, jak i model klimatyzatora, biorąc pod uwagę wszelkie czynniki z efektywnością pracy włącznie.

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Może Cię również zainteresować:

Naprawdę cichy klimatyzator do mieszkania

Naprawdę cichy klimatyzator do mieszkania

Strona główna - Baza wiedzy - Naprawdę cichy klimatyzator do mieszkaniaNaprawdę cichy klimatyzator do mieszkaniaKto mieszka w bloku, ten doskonale wie, jak rozchodzą się hałasy – szczególnie w pionie. A już klatka schodowa to w zasadzie jedno wielkie pudło...

Ekologiczna klimatyzacja

Ekologiczna klimatyzacja

Strona główna - Baza wiedzy - Ekologiczna klimatyzacja:Ekologiczna klimatyzacja: Mniejszy pobór, mniejsza emisja, mniejsze rachunki!Klimatyzacja na ogół kojarzy nam się z jakimś ekstra wydatkiem stałym (nie licząc kosztów instalacyjnych). Chcemy mieć chłodek, a więc...

Dofinansowanie do klimatyzatora? Jak najbardziej!

Dofinansowanie do klimatyzatora? Jak najbardziej!

Strona główna - Baza wiedzy - Dofinansowanie do klimatyzatora? Jak najbardziej!Dofinansowanie do klimatyzatora? Jak najbardziej! Przyzwyczailiśmy się myśleć, że klimatyzacja w domu lub w mieszkaniu jest luksusem. Skoro więc kogoś stać na taki luksus, to niech płaci i...