Strona głównaBaza wiedzyKlimatyzacja w restauracji lub kawiarni…

Klimatyzacja w restauracji lub kawiarni…

…A także w barze, pubie, czy jakimkolwiek innym lokalu gastronomicznym – to temat dość specyficzny i obszerny, ale postaramy się go przybliżyć. Naturalnie jedną z istotniejszych kwestii jest wielkość lokalu. O wyborze klimatyzatora zdecydują także warunki techniczne w budynku oraz zakres funkcji urządzenia, którego zadaniem będzie zapewnienie maksymalnego komfortu, zarówno gościom, jak i pracownikom.

Zacznijmy od korzyści

Klimatyzowana restauracja, czy kawiarnia, to miejsce ze wszech miar przyjazne i – jako takie – będzie z pewnością chętnie odwiedzane. Gdy na zewnątrz panuje upał, to klient przymknie nawet oko na jakieś drobne niedociągnięcia kulinarne, jeżeli ma możliwość konsumpcji w komfortowych warunkach. A przynajmniej znaczna część klientów tak do tego podejdzie. Klimatyzacja w lokalu gastronomicznym może być dodatkowo wzbogacona o funkcje grzewcze, bardzo przydatne do automatycznego regulowania temperatury, szczególnie wiosną i jesienią. Kolejne plusy to filtracja powietrza, a także możliwość jego aromatyzowania.

Klimatyzacja w małym lokalu

Kameralne puby lub kafejki nie muszą być wyposażane w rozbudowywane systemy. Tutaj często wystarczą rozwiązania takie jak klimatyzacja ścienna, czy klimatyzacja podsufitowa. Oczywiście nie jest to żelazną regułą, bo ostateczną decyzję podejmujemy na podstawie analizy wielu parametrów. Niemniej jednak obowiązywać będą raczej podobne zasady, jak w przypadku planowania klimatyzacji w małym biurze, domu lub mieszkaniu.

Idealnie sprawdzi się w średnich i dużych lokalach, dysponujących podwieszanym sufitem (który ukryje całą instalację). Nawiew rozprowadzany jest w czterech kierunkach, co zapewnia równomierne klimatyzowanie całego pomieszczenia. O innych zaletach klimatyzacji kasetonowej można poczytać TUTAJ.

Wyobraźmy sobie, że jest restauracja. Żeby było ciekawiej, posiada ona dwie sale (np. salę bankietową i jakąś mniejszą jadalnię). Posiada także kuchnię i biuro. Każde z tych pomieszczeń wymaga zastosowania innego typu klimatyzatora. Ale wszystkie mogą być podłączone do jednego agregatu zewnętrznego, co znacznie obniży koszty – zarówno inwestycyjne, jak i eksploatacyjne.

Rekomendowana jest raczej dla większych obiektów ze względu na konieczność poniesienia poważniejszych kosztów inwestycyjnych. Warto jednak podkreślić, że te koszty zwracają się błyskawicznie, natomiast cały pakiet możliwości, jakie serwuje klimatyzacja kanałowa, jest nie do przecenienia. Podobnie jak w systemach MULTI, mamy tutaj możliwość obsługiwania wielu pomieszczeń, tyle że zamiast kilku klimatyzatorów pracuje jeden – o odpowiednio dużej mocy. Z klimatyzacją kanałową może współpracować system rekuperacji, co zapewni odzysk ciepła i wynikające z tego oszczędności. Ponadto kanały mogą być obsługiwane dodatkowo przez system wentylacji mechanicznej. Takie rozwiązanie daje alternatywę w postaci wymiany powietrza na świeże. Można także podłączyć ekologiczne źródło ogrzewania, jakim jest pompa ciepła. W połączeniu z funkcjami grzewczymi samej klimatyzacji praktycznie rozwiązuje to kwestię ogrzewania lokalu gastronomicznego.

 

Jak widać możliwości są różnorodne i wszechstronne. Aby jednak wybrać tę, która optymalnie wpisze się w oczekiwania, możliwości oraz realia, należy pokierować się doświadczeniem specjalistów. W tym celu najlepiej jest nawiązać kontakt z profesjonalnym serwisem klimatyzacji.

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Może Cię również zainteresować:

Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie

Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie

Strona główna - Baza wiedzy - Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie.Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie.Pozyskiwanie ciepła za pomocą spalania, czy to paliw stałych, płynnych, czy lotnych, odchodzi nieubłaganie do lamusa. Sukcesywnie zaostrzające się przepisy...

Klimatyzacja w apartamencie

Klimatyzacja w apartamencie

Strona główna - Baza wiedzy - Klimatyzacja w apartamencieKlimatyzacja w apartamencieCzy wszyscy znają poprawną definicję apartamentu? To może być zarówno prywatne, wielopokojowe mieszkanie o wysokim standardzie, jak też zespół pomieszczeń hotelowych, pełniących...

Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!

Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!

Strona główna - Baza wiedzy - Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!Rok 2024 zaczął się dla nas wyjątkowo pomyślnie: firma CLIMACITY awansowała do rangi autoryzowanego serwisu klimatyzatorów HAIER. To jest przede wszystkim bardzo...