Strona głównaBaza wiedzyKlimatyzatory HAIER – plusy, które robią różnicę!

Klimatyzatory HAIER – plusy, które robią różnicę!

Klimatyzatory HAIER mają się czym pochwalić. To marka, która należy do liderów rynku, jeśli chodzi o szybkość wdrażania wszelkiego typu unowocześnień. I nie jest to przesada, ponieważ klimatyzatory HAIER zdążyły już zareagować zarówno na zagrożenia epidemiologiczne (w tym na COVID) oraz na kryzys energetyczny. Poniżej prezentujemy najciekawsze rozwiązania technologiczne klimatyzatorów HAIER.

Oczyszczanie powietrza

Zacznijmy od wirusów. Technologia Sterylizacja UV-C eliminuje nawet do 99,99% wszelkich drobnoustrojów, czyli bakterii, grzybów i wirusów (w tym również SARS-CoV-2) w powietrzu, które przepływa przez obieg wewnętrzny. Promienie generowane przez lampę LED UVC nie wydostają się poza urządzenie, a więc nie oddziałują na przebywające w klimatyzowanych pomieszczeniach osoby, zwierzęta, czy rośliny. Funkcja szczególnie godna uwagi w placówkach służby zdrowia, biurach czy urzędach, gdzie występuje duża rotacja osób w pomieszczeniach.

Z kolei technologia SELF PURIFY to kolejny krok naprzód w walce z alergenami. Siatka filtrująca IFD, połączona z generatorem elektryczności statycznej, podnosi skuteczność oczyszczania powietrza nawet do 300 m³/h, czyli do poziomu profesjonalnych, przemysłowych oczyszczaczy powietrza. Tę funkcję z pewnością docenią we własnym domu osoby cierpiące na różnego typu alergie.

Oszczędność i efektywność

Inteligentny Czujnik ECO wykrywa ruch w pomieszczeniu, regulując w ten sposób nie tylko włączanie i wyłączanie klimatyzatora, ale także ukierunkowując nawiew, by nie atakował bezpośrednio znajdujących się w pomieszczeniu osób. Z kolei funkcja Coanda Plus zwiększa siłę nawiewu, efektywniej rozprowadzając go po całym pomieszczeniu. Obie funkcje podnoszą skuteczność klimatyzacji oraz redukują pobór mocy, minimalizując w ten sposób koszty użytkowania.

Oczyszczanie klimatyzacji

Funkcje samoczyszczące zapewniają dłuższą i bezawaryjną pracę klimatyzatora, a także bezpieczeństwo użytkowników, bo brudny i zaniedbany klimatyzator działa niestety jak generator zarazków. Należy tu wymienić w pierwszej kolejności takie rozwiązania:

  • Technologia 56°C Steri Clean – uśmiercająca drobnoustroje osiadające na wymienniku ciepła, poprzez podgrzanie go do temperatury 56°C przez 30 minut.
  • Technologia SELF HYGIENE – niszcząca drobnoustroje w kanałach cyrkulacji za pomocą specjalnych powłok z nanocząsteczkami srebra, nakładanymi na komponenty instalacji.
  • Technologia SELF CLEAN – usuwająca osad z parownika w procesie rozmrażania. W tę technologię wyposażone są m.in. klimatyzatory ścienne.

Warto podkreślić, że dzięki funkcjom samoczyszczącym sprawniej przebiegają przeglądy okresowe, co przekłada się zarówno na ograniczenie kosztów eksploatacyjnych, jak i na komfort użytkowania.

Komfort użytkowania

Skoro już o komforcie mowa, to koniecznie trzeba też wspomnieć o tym, jak dużym udogodnieniem jest sterowanie Wi-Fi, w które wyposażonych jest wiele modeli klimatyzatorów HAIER. To już nie tylko kwestia tego, że można zrobić kolejną rzecz, nie wstając z kanapy. To przede wszystkim możliwość ustawienia parametrów klimatyzacji, gdy jesteśmy poza domem. Po to, by po wejściu do domu cieszyć się przyjemnym chłodem.

Oczywiście należy pamiętać, że poszczególne modele klimatyzatorów HAIER posiadają zazwyczaj tylko niektóre funkcje dodatkowe, ponieważ mają one wpływ także i na cenę. Jeżeli chcesz wybrać najlepszy dla Ciebie model klimatyzatora, to zasięgnij porady profesjonalnego serwisu klimatyzacji.

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Może Cię również zainteresować:

Klimatyzacja w restauracji lub kawiarni…

Klimatyzacja w restauracji lub kawiarni…

Strona główna - Baza wiedzy - Klimatyzacja w restauracji lub kawiarni…Klimatyzacja w restauracji lub kawiarni……A także w barze, pubie, czy jakimkolwiek innym lokalu gastronomicznym – to temat dość specyficzny i obszerny, ale postaramy się go przybliżyć. Naturalnie...

Klimatyzacja w firmie – 5 powodów DLACZEGO WARTO?

Klimatyzacja w firmie – 5 powodów DLACZEGO WARTO?

Strona główna - Baza wiedzy - Klimatyzacja w firmie – 5 powodów DLACZEGO WARTO? Klimatyzacja w firmie – 5 powodów DLACZEGO WARTO? Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i wciąż jeszcze nie zdecydowałeś się na zainstalowanie klimatyzacji w swojej firmie, to przeczytaj poniższy...

Inteligentny dom – sterowanie Wi-Fi w kontekście klimatyzacji

Inteligentny dom – sterowanie Wi-Fi w kontekście klimatyzacji

Strona główna - Baza wiedzy - Inteligentny dom – sterowanie Wi-Fi w kontekście klimatyzacjiInteligentny dom – sterowanie Wi-Fi w kontekście klimatyzacjiInteligentny dom to pojęcie, które z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Wraz z rozwojem technologii...