Strona głównaBaza wiedzyPOMPY CIEPŁA – ENERGIA PROSTO Z OTOCZENIA!

POMPY CIEPŁA – ENERGIA PROSTO Z OTOCZENIA!
Czy jest wygodniejsza, tańsza i efektywniejsza od innych źródeł energii?

POMPY CIEPŁA – ENERGIA PROSTO Z OTOCZENIA!

Czy warto zainwestować w powietrzną pompę ciepła? Czy będzie to wybór korzystniejszy od konwencjonalnych technologii, opartych na spalaniu, albo od ogrzewania elektrycznego? Jakimi kryteriami warto kierować się w podjęciu ostatecznej decyzji? Zerknijmy…

Energia bez paliwa!

Bez paliwa, czyli bez kosztów jego zakupu. Bez konieczności jego składowania, organizowania transportu etc. Czy to będzie węgiel, czy drewno, czy pellety, olej, gaz… W tym ostatnim przypadku transport odbywa się zazwyczaj poprzez instalację, więc wielkiego zachodu z tym nie ma – jest natomiast ryzyko (jak w każdej instalacji gazowej) oraz koszty przesyłu (także niemałe).

Powietrzne pompy ciepła natomiast NIE SPALAJĄ NICZEGO, a tym samym niczego nie trzeba do nich kupować, dostarczać, ani przechowywać. Pod tym względem jeszcze ogrzewanie elektryczne wypada nieźle, ale jest przy tym horrendalnie drogie.

Energia bez uciążliwej obsługi!

Tutaj ogrzewanie gazowe oraz olejowe broni się najlepiej spośród innych pieców spalających. No i oczywiście elektryczne – jeśli kogoś na to stać. Ile roboty trzeba włożyć w obsługę pieców na paliwa stałe, to wie chyba każdy. Jeśli chodzi o powietrzne pompy ciepła, to obsługa jest zredukowana do absolutnego minimum w postaci okresowych czynności kontrolnych.

Energia bez emisji spalin!

W tej kategorii jeszcze wciąż broni się gaz ziemny, gdyż ulega niemal całkowitemu spaleniu, emitując do atmosfery śladowe tylko ilości zanieczyszczeń. Paliwa stałe oraz ciekłe – KOPCĄ. Energia elektryczna? Jak sobie znajdziemy w internecie dowolne zdjęcie Elektrowni Bełchatów, to nie trzeba do tego nic dodawać. Bo tak się robi u nas prąd. A powietrzne pompy ciepła? Też oczywiście pobierają prąd, ale pobierają go wielokrotnie mniej, niż w przypadku ogrzewania stricte elektrycznego. 

Tania energia!

Gdy podsumujemy roczne wydatki związane z ogrzewaniem, to powietrzne pompy ciepła wygrywają bezapelacyjnie. Brak kosztów zakupu opału, brak kosztów jego transportu, brak kosztów drogiego przesyłu (jak w przypadku gazu), a także zminimalizowany pobór energii elektrycznej w porównaniu do ogrzewania czysto elektrycznego.

Celowo w powyższych porównaniach nie uwzględnialiśmy kolektorów słonecznych. Dlaczego? Dlatego, że pod wieloma względami są one porównywalne do pomp ciepła, a tym samym stanowią idealną wręcz opcję, by wykorzystać je jako równoległe źródło energii, pracujące razem z pompą ciepła. Bo dom wyposażony w dwa optymalne źródła ciepła, to dom oszczędny i nowoczesny.

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Może Cię również zainteresować:

Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…

Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…

Strona główna - Baza wiedzy - Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa… Z pomocą przychodzi wentylacja mechaniczna!Pewien polityk (nieważne, który – być może zmyśliliśmy to sobie) oświadczył publicznie, że tej zimy trzeba palić...

Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną?

Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną?

Strona główna - Baza wiedzy - Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną?Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną? I na odwrót?Tego typu pytania często zadają klienci, chcąc wybrać dla siebie optymalne rozwiązanie do domu, biura, sklepu czy...

Bruzdy i wnęki przy instalacjach

Bruzdy i wnęki przy instalacjach

Strona główna - Baza wiedzy - Bruzdy i wnęki przy instalacjachBruzdy i wnęki przy instalacjachPlanując wykonanie instalacji, takiej jak np. klimatyzacja kanałowa, wentylacja mechaniczna, pompa ciepła etc., należy liczyć się z faktem mniejszych lub większych ingerencji...