Strona głównaBaza wiedzyPOMPY CIEPŁA – ENERGIA PROSTO Z OTOCZENIA!

POMPY CIEPŁA – ENERGIA PROSTO Z OTOCZENIA!
Czy jest wygodniejsza, tańsza i efektywniejsza od innych źródeł energii?

POMPY CIEPŁA – ENERGIA PROSTO Z OTOCZENIA!

Czy warto zainwestować w powietrzną pompę ciepła? Czy będzie to wybór korzystniejszy od konwencjonalnych technologii, opartych na spalaniu, albo od ogrzewania elektrycznego? Jakimi kryteriami warto kierować się w podjęciu ostatecznej decyzji? Zerknijmy…

Energia bez paliwa!

Bez paliwa, czyli bez kosztów jego zakupu. Bez konieczności jego składowania, organizowania transportu etc. Czy to będzie węgiel, czy drewno, czy pellety, olej, gaz… W tym ostatnim przypadku transport odbywa się zazwyczaj poprzez instalację, więc wielkiego zachodu z tym nie ma – jest natomiast ryzyko (jak w każdej instalacji gazowej) oraz koszty przesyłu (także niemałe).

Powietrzne pompy ciepła natomiast NIE SPALAJĄ NICZEGO, a tym samym niczego nie trzeba do nich kupować, dostarczać, ani przechowywać. Pod tym względem jeszcze ogrzewanie elektryczne wypada nieźle, ale jest przy tym horrendalnie drogie.

Energia bez uciążliwej obsługi!

Tutaj ogrzewanie gazowe oraz olejowe broni się najlepiej spośród innych pieców spalających. No i oczywiście elektryczne – jeśli kogoś na to stać. Ile roboty trzeba włożyć w obsługę pieców na paliwa stałe, to wie chyba każdy. Jeśli chodzi o powietrzne pompy ciepła, to obsługa jest zredukowana do absolutnego minimum w postaci okresowych czynności kontrolnych.

Energia bez emisji spalin!

W tej kategorii jeszcze wciąż broni się gaz ziemny, gdyż ulega niemal całkowitemu spaleniu, emitując do atmosfery śladowe tylko ilości zanieczyszczeń. Paliwa stałe oraz ciekłe – KOPCĄ. Energia elektryczna? Jak sobie znajdziemy w internecie dowolne zdjęcie Elektrowni Bełchatów, to nie trzeba do tego nic dodawać. Bo tak się robi u nas prąd. A powietrzne pompy ciepła? Też oczywiście pobierają prąd, ale pobierają go wielokrotnie mniej, niż w przypadku ogrzewania stricte elektrycznego. 

Tania energia!

Gdy podsumujemy roczne wydatki związane z ogrzewaniem, to powietrzne pompy ciepła wygrywają bezapelacyjnie. Brak kosztów zakupu opału, brak kosztów jego transportu, brak kosztów drogiego przesyłu (jak w przypadku gazu), a także zminimalizowany pobór energii elektrycznej w porównaniu do ogrzewania czysto elektrycznego.

Celowo w powyższych porównaniach nie uwzględnialiśmy kolektorów słonecznych. Dlaczego? Dlatego, że pod wieloma względami są one porównywalne do pomp ciepła, a tym samym stanowią idealną wręcz opcję, by wykorzystać je jako równoległe źródło energii, pracujące razem z pompą ciepła. Bo dom wyposażony w dwa optymalne źródła ciepła, to dom oszczędny i nowoczesny.

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Może Cię również zainteresować:

Klimatyzacja w pokoju dziecka

Klimatyzacja w pokoju dziecka

Strona główna - Baza wiedzy - Klimatyzacja w pokoju dzieckaKlimatyzacja w pokoju dzieckaNiektórzy rodzice (lub przyszli rodzice), planując montaż klimatyzacji w domu, zastanawiają się, czy dobrym pomysłem jest klimatyzowanie pokoju dziecka. Żeby ten problem...

Naprawdę cichy klimatyzator do mieszkania

Naprawdę cichy klimatyzator do mieszkania

Strona główna - Baza wiedzy - Naprawdę cichy klimatyzator do mieszkaniaNaprawdę cichy klimatyzator do mieszkaniaKto mieszka w bloku, ten doskonale wie, jak rozchodzą się hałasy – szczególnie w pionie. A już klatka schodowa to w zasadzie jedno wielkie pudło...

Ekologiczna klimatyzacja

Ekologiczna klimatyzacja

Strona główna - Baza wiedzy - Ekologiczna klimatyzacja:Ekologiczna klimatyzacja: Mniejszy pobór, mniejsza emisja, mniejsze rachunki!Klimatyzacja na ogół kojarzy nam się z jakimś ekstra wydatkiem stałym (nie licząc kosztów instalacyjnych). Chcemy mieć chłodek, a więc...