Strona głównaBaza wiedzyZALETY POMP CIEPŁA

ZALETY POMP CIEPŁA

ZALETY POMP CIEPŁA

Jest ich dużo. Naprawdę dużo. Wystarczy tylko zerknąć na poniższą listę. Generalnie od urządzeń wszelkiego typu wymagamy, aby były tanie (w zakupie i eksploatacji), wydajne i niezawodne. Zalety pomp ciepła wychodzą naprzeciw znacznie większego pakietu życzeń. Czasem nawet takich, o których nie każdy pomyśli przed dokonaniem wyboru.

Ekonomiczne zalety pomp ciepła

 • Pompy ciepła przodują pod względem klasy energetycznej, zarówno wśród urządzeń grzewczych, jak też wśród urządzeń do podgrzewania wody. Klasa energetyczna, czyli efektywność, to – najprościej ujmując – WIĘCEJ ZA MNIEJ.
 • Pompa ciepła jest tańsza w eksploatacji od kotła gazowego o 35-50% (w zależności od rodzaju pompy).
 • Wbrew obiegowym opiniom, zakup oraz instalacja pompy ciepła w projektowanym budynku wcale nie wychodzi drożej od rozwiązań tradycyjnych, typu paliwo stałe, olej, gaz. Odchodzą bowiem dość znaczne koszty, związane z kotłownią, kominem, instalacją, magazynem etc.
 • Pompy ciepła są technologią wspieraną przez fundusze unijne, programy krajowe i lokalne, a także korzystne produkty bankowe. Są też podstawą do ulg podatkowych. Tym samym inwestycja może być znacznie tańsza, niż na fakturze.
 • Budynek z zainstalowaną pompą ciepła znacznie zyskuje na wartości rynkowej – z racji niskich kosztów eksploatacji.
 • Czas amortyzacji kosztów zakupu oraz instalacji pompy ciepła jest krótszy, niż w przypadku kotłów na paliwo stałe, olej i gaz.
 • Przeglądy okresowe oraz serwis są także mniej kosztowne, niż w przypadku powyższych urządzeń grzewczych.

Ekologiczne zalety pomp ciepła

 • Brak emisji spalin.
 • Pompa ciepła – z racji swej energooszczędności i walorów ekologicznych – jest idealnym dopełnieniem instalacji fotowoltaicznej. Taki zestaw gwarantuje całkowitą niezależność energetyczną budynku, szczególnie w kontekście wdrażanych aktualnie systemów magazynowania energii.

Komfort użytkowania pomp ciepła

 • Prosta i niemal całkowicie zautomatyzowana obsługa, która nie wymaga od użytkownika praktycznie niczego więcej, poza krótką kontrolą wskazań i ewentualną korektą ustawień.
 • Przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego lub ściennego, pompa ciepła zapewnia najwyższy możliwy komfort cieplny.
 • Prawidłowo wykonana zabudowa modułu centralnego gwarantuje cichą i nieuciążliwą dla domowników pracę.

Wielofunkcyjność pomp ciepła

 • W sezonie letnim pompa ciepła może spełniać rolę klimatyzatora. I warto znowu podkreślić, że będzie zużywać do tego mniej energii, niż klimatyzator.
mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Niezawodność pomp ciepła

 • Trwałość podstawowych modułów roboczych pomp ciepła określana jest na 50 lat użytkowania. Usterki, które mogłyby generować wysokie koszty naprawy po okresie gwarancyjnym, zdarzają się niezwykle rzadko. Warto prześledzić internetowe wypowiedzi użytkowników, by przekonać się, że zdecydowana większość właścicieli pomp ciepła jest zadowolona ze swej inwestycji.

Bezpieczeństwo użytkowników

 • W przypadku pomp ciepła nie ma żadnego zagrożenia wybuchem, zapłonem, czy zatruciem. Czysta i bezpieczna energia.

Nowoczesność

 • Pompa ciepła jest technologią współczesną, bazującą na najnowszych osiągnięciach nauki i techniki. Jest wysoce prawdopodobne, że to właśnie ta technologia już wkrótce zdominuje rynek, gdyż przemawiają za tym wszystkie przytoczone powyżej argumenty.

Może Cię również zainteresować:

Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…

Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…

Strona główna - Baza wiedzy - Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa…Gdy sąsiad kopciuchem życie Ci zatruwa… Z pomocą przychodzi wentylacja mechaniczna!Pewien polityk (nieważne, który – być może zmyśliliśmy to sobie) oświadczył publicznie, że tej zimy trzeba palić...

Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną?

Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną?

Strona główna - Baza wiedzy - Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną?Czy klimatyzacja może zastąpić wentylację mechaniczną? I na odwrót?Tego typu pytania często zadają klienci, chcąc wybrać dla siebie optymalne rozwiązanie do domu, biura, sklepu czy...

Bruzdy i wnęki przy instalacjach

Bruzdy i wnęki przy instalacjach

Strona główna - Baza wiedzy - Bruzdy i wnęki przy instalacjachBruzdy i wnęki przy instalacjachPlanując wykonanie instalacji, takiej jak np. klimatyzacja kanałowa, wentylacja mechaniczna, pompa ciepła etc., należy liczyć się z faktem mniejszych lub większych ingerencji...