Strona głównaBaza wiedzyCORAZ CIEKAWSZE FUNKCJE NOWOCZESNYCH KLIMATYZATORÓW

ŚWIAT IDZIE NAPRZÓD, CZYLI…
CORAZ CIEKAWSZE FUNKCJE NOWOCZESNYCH KLIMATYZATORÓW

Wielofunkcyjność to hasło, które zaczyna wręcz obowiązywać w szeroko pojętym sprzęcie AGD i RTV. Kupujemy jedno urządzenie i na dzień dobry pytamy sprzedawcę: a co ono potrafi jeszcze? Nie inaczej ma się rzecz z klimatyzatorami, których producenci dwoją się i troją, by sprostać oczekiwaniom konsumentów, a co za tym idzie – nie zostać w tyle za konkurencją. Czego zatem możemy spodziewać się po nowoczesnych klimatyzatorach?

Funkcje grzewcze

Już nawet zwykła lodówka może dać do myślenia, bo przecież wewnątrz chłodzi, a na zewnątrz grzeje. Klimatyzator także jest w stanie odzyskać nieco ciepła i przekazać go do pomieszczenia. Na ogół będą to wartości rzędu kilku stopni, więc pełnego ogrzewania zimą nie załatwią. Niektóre modele nowoczesnych klimatyzatorów wyposażone są także w grzałki. Należy jednak pamiętać, że im większą moc sobie zażyczymy, tym większe będzie zużycie energii, więc takie całkowite przestawienie się na ogrzewanie za pomocą klimatyzatora może nie do końca być ekonomiczne. Natomiast z pewnością można wykorzystać klimatyzator jako alternatywne źródło ciepła.

Filtrowanie powietrza + odkażanie + wzbogacanie składu

Klimatyzacja kanałowa to potencjał, który aż się prosi o wykorzystanie! Kilkadziesiąt (a nierzadko więcej) metrów bieżących obiegu wewnętrznego to wystarczający dystans, by z przepływającym tam powietrzem zrobić należyty porządek. Wysoko aktywne filtry wyłapują praktycznie wszystko, co jest większe od 0,3 μm. Czyli: zanieczyszczenia pyłowe, roztocza, grzyby, pierwotniaki, a nawet niektóre bakterie. Wirusy są już zbyt małe i przenikną przez filtr, ale… napotkają po drodze bariery odkażające! Zanim powietrze opuści system kanałów, może zostać jeszcze wzbogacone aromatem, ozonem, a nawet witaminami!

Zdalna obsługa (WiFi) + inteligentne sterowanie + autodiagnostyka

Przechodzimy do kwestii komputeryzacji klimatyzatorów. W tej dziedzinie postęp jest galopujący. Użytkownik ma możliwość sterowania całym systemem za pośrednictwem pilota lub wręcz swojego smartfona. Skoro użyliśmy terminu SYSTEM, to dodajmy, że jest to SYSTEM OPERACYJNY – jak w komputerze. A więc posiadający zainstalowane oprogramowanie. Po co? Po to chociażby, żeby automatycznie regulować natężenie pracy modułu centralnego w zależności od temperatury w pomieszczeniu. Ktoś powie: „Im więcej funkcji, tym więcej awarii”. Na to też znajdzie się rada: funkcja autodiagnostyki na bieżąco monitoruje działanie wszystkich elementów układu, wyłapując każde odstępstwo od normy i powiadamiając o tym użytkownika stosownymi komunikatami. Pozwala to na uniknięcie praktycznie każdej większej awarii.

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Systemy Multi Split

Czym byłyby nawet najbardziej wyszukane funkcje, gdyby ograniczały się tylko do jednego pomieszczenia? System Multi Split jest jak pociąg złożony z ekskluzywnych wagonów, ciągnięty przez jedną, szybką i mocną lokomotywę. Moduł centralny w tym przypadku obsługuje wszystkie lub wybrane pomieszczenia w domku jednorodzinnym, wydzielonej części biurowca, hotelu etc. Przy czym warto podkreślić, że parametry ustawień dla każdego pomieszczenia mogą być zupełnie inne, uwzględniające jego kubaturę, nasłonecznienie, liczbę przebywających osób i tym podobne czynniki. System Multi Split ma też tę zaletę, że w różnych pomieszczeniach mogą funkcjonować różne typy klimatyzacji: klimatyzacja ściennaklimatyzacja podsufitowa itp.

Może Cię również zainteresować:

Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!

Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!

Strona główna - Baza wiedzy - Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!Rok 2024 zaczął się dla nas wyjątkowo pomyślnie: firma CLIMACITY awansowała do rangi autoryzowanego serwisu klimatyzatorów HAIER. To jest przede wszystkim bardzo...

Czyste powietrze z klimatyzatora!

Czyste powietrze z klimatyzatora!

Strona główna - Baza wiedzy - Przykry zapach z klimatyzacji – i co teraz?Przykry zapach z klimatyzacji – i co teraz?Na przykładzie modelu GE APPLIANCES PRIME + O tym, że klimatyzatory schładzają powietrze, wiedzą wszyscy. Ale o tym, że filtrują, w jaki sposób...

Przykry zapach z klimatyzacji – i co teraz?

Przykry zapach z klimatyzacji – i co teraz?

Strona główna - Baza wiedzy - Przykry zapach z klimatyzacji – i co teraz?Przykry zapach z klimatyzacji – i co teraz?Zakupiliśmy klimatyzację. Zleciliśmy jej montaż, przeczytaliśmy instrukcję, uruchomiliśmy – działa! Działa i zapewnia nam wszystko, czego sobie...