Strona głównaBaza wiedzyKlimatyzatory kasetonowe – jakie mają zalety i gdzie je stosować?

Klimatyzatory kasetonowe – jakie mają zalety i gdzie je stosować?

Tytuł zdradza nam już dwie informacje na początek: klimatyzatory kasetonowe MAJĄ zalety, ale NIE WSZĘDZIE można taki typ klimatyzatorów zastosować. Zacząć jednak należałoby od wyjaśnienia CZYM SĄ klimatyzatory kasetonowe? Wobec tego, zaczynamy…

…Czyli ukryty w suficie. Aby było to wykonalne, musi to być oczywiście sufit podwieszany. Teoretycznie może to być każdy rodzaj sufitu podwieszanego: kasetonowy, regipsowy, drewniany etc. Praktyka jednak podpowiada, że im więcej chcemy upchnąć w suficie elektroniki oraz wszelkich urządzeń, tym lepiej sprawdzi się sufit kasetonowy, umożliwiający łatwy dostęp do całej ukrytej przestrzeni. W przypadku sufitów z regipsu lub drewna – dostęp taki bywa kłopotliwy i może się wiązać z koniecznością lekkiego uszkodzenia sufitu, a następnie ponownego szpachlowania i malowania.

Gdzie stosujemy sufity podwieszane?

Gdy sobie odpowiemy na to pytanie, to już będziemy wiedzieć, gdzie można sensownie zainstalować klimatyzację kasetonową. Sufity podwieszane stosuje się zazwyczaj w większych pomieszczeniach użytkowych – WSZELKIEGO TYPU. Za przykład może nam doskonale posłużyć korytarz hotelowy, szpitalny, biurowy etc. Sufity podwieszane mają tę zaletę, że można w nich schować wiele rzeczy: kable, rury, gniazda oświetleniowe i wszelkie urządzenia. Gdy schowamy w nich klimatyzację, to widoczna będzie tylko najatrakcyjniejsza część klimatyzatora, która powinna wówczas idealnie komponować się z całością wystroju wnętrza.

Klimatyzator kasetonowy w pomieszczeniach mieszkalnych?

Bloki raczej odpadają, bo mieszkania w nich mają zazwyczaj minimalną wysokość 2,5 m, więc obniżanie sufitu jest tu nie wskazane. Duże i wysokie mieszkania w starym budownictwie – teoretycznie tak, choć należałoby się dobrze zastanowić nad stylistyką takiego rozwiązania. Na pewno klimatyzacja kasetonowa świetnie sprawdzi się w przestronnych loftach, wykończonych na przykład w stylu industrialnym. W domkach jednorodzinnych takie rozwiązanie jest także praktykowane, ale podkreślmy – warunkiem jest sufit podwieszany, a takowy stosuje się wtedy, gdy jest to korzystne i opłacalne. Często przy ADAPTACJACH, czyli – jeśli chodzi o lokale mieszkalne – właśnie w loftach.

To może wreszcie o zaletach…

Pierwszą już wymieniliśmy, ale powtórzmy: klimatyzacja kasetonowa jest bardzo estetycznym rozwiązaniem, gdyż ukryte jest praktycznie całe urządzenie, poza wylotem nawiewu, a ta część może być wykończona w bardzo elegancki sposób. A poza tym…

Duża wydajność – jednostka wewnętrzna rozprowadza zazwyczaj powietrze w czterech kierunkach, a więc równomiernie (brak martwych stref w narożnikach!). Jest w stanie efektywnie schłodzić nawet duże i wysokie pomieszczenia, a dodatkowo pomieszczenie sąsiadujące.

Oszczędność – nowoczesne klimatyzatory kasetonowe są (lub mogą być dodatkowo) wyposażane w czujnik ruchu. Gdy w pomieszczeniu nie ma ludzi, wówczas urządzenie przechodzi w tryb ekonomiczny. Mogą być także wyposażone w czujnik wilgotności, który dodatkowo podniesie komfort przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu, bez wzrostu kosztów eksploatacji.

Swoboda w rozplanowaniu i montażu systemu – to oczywiście zapewnia nam sufit podwieszany, który skrywa wszystko, co chcemy ukryć. Dzięki temu możemy bez trudu umiejscowić jednostkę wewnętrzną w najdogodniejszym (zazwyczaj centralnym) punkcie, a połączenie z jednostką zewnętrzną poprowadzić najkrótszą drogą (np. po przekątnej pomieszczenia).

W zależności od modelu i marki urządzenia, można mówić o dalszych zaletach, takich jak wielofunkcyjność, zdalne sterowanie smartfonem… Są to już jednak indywidualne parametry, które najlepiej omówić z profesjonalną firmą, zajmującą się montażem i serwisem klimatyzacji.

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Może Cię również zainteresować:

Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie

Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie

Strona główna - Baza wiedzy - Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie.Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie.Pozyskiwanie ciepła za pomocą spalania, czy to paliw stałych, płynnych, czy lotnych, odchodzi nieubłaganie do lamusa. Sukcesywnie zaostrzające się przepisy...

Klimatyzacja w apartamencie

Klimatyzacja w apartamencie

Strona główna - Baza wiedzy - Klimatyzacja w apartamencieKlimatyzacja w apartamencieCzy wszyscy znają poprawną definicję apartamentu? To może być zarówno prywatne, wielopokojowe mieszkanie o wysokim standardzie, jak też zespół pomieszczeń hotelowych, pełniących...

Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!

Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!

Strona główna - Baza wiedzy - Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!Rok 2024 zaczął się dla nas wyjątkowo pomyślnie: firma CLIMACITY awansowała do rangi autoryzowanego serwisu klimatyzatorów HAIER. To jest przede wszystkim bardzo...