Strona głównaBaza wiedzyNaprawdę cichy klimatyzator do mieszkania

Naprawdę cichy klimatyzator do mieszkania

Kto mieszka w bloku, ten doskonale wie, jak rozchodzą się hałasy – szczególnie w pionie. A już klatka schodowa to w zasadzie jedno wielkie pudło rezonansowe. Czy w takim razie klimatyzator w takim mieszkaniu będzie dobrym pomysłem i nie narazi nas na skargi sąsiadów? Przydałby się taki model, który będzie pracować rzeczywiście cicho. Jest taki? Owszem, jest.

HAIER Jade Plus

Jeden ze sztandarowych modeli marki HAIER, który można z czystym sumieniem polecić jako idealny klimatyzator do mieszkania. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jego poziom emitowanego hałasu. A jest on bardzo niski, bo wynosi zaledwie 15 dB. Dla porównania: szept mieści się w granicach 30-40 dB, natomiast szum lasu emituje hałas rzędu 10-15 dB. Mamy więc do czynienia z naprawdę cichym urządzeniem, przy którym może zasnąć nawet dziecko i praktycznie nie istnieje możliwość, aby taki klimatyzator stał się przyczyną sąsiedzkiej zwady. Nawet, jeśli będzie pracować w nocy, gdy nie tylko hałasy, ale w ogóle jakiekolwiek dźwięki rozchodzą się po całym bloku.

Z której strony by nie patrzeć, to trzeba uczciwie stwierdzić, że inżynierowie HAIER wykonali naprawdę kawał dobrej roboty. Klimatyzator Jade Plus różni się bowiem od innych modeli zarówno przekrojem wentylatora, jak też nieco odmiennym układem kanałów przepływu powietrza. Tych kilka subtelnych korekt wystarczyło do skuteczniejszego wytłumienia hałasu – na tym jednak nie koniec. Model Jade Plus wyposażony został w różne tryby pracy, z których najcichszym jest tryb QUIET. Mamy więc nie tylko fabryczne wytłumienie, ale też możliwość samodzielnego ustawienia najmniejszego poziomu hałasu, by mieć stuprocentową pewność.

Funkcje godne uwagi

Zalety klimatyzatora HAIER Jade Plus nie ograniczają się wyłącznie do cichej pracy. Warto przyjrzeć się niektórym jego funkcjom, ponieważ w znaczny sposób podnoszą komfort użytkowania:

  • Self Purify / Filtr IFD – skuteczne oczyszczanie powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu. Wydajność tej funkcji dochodzi nawet do 300m3/h, a więc dobija do poziomu profesjonalnych oczyszczaczy powietrza.
  • 56°C Steri Clean – dezynfekcja ciepłem, polegająca na podgrzaniu wymiennika ciepła do temperatury 56°C przez 30 minut. Stwarza to zabójcze warunki dla drobnoustrojów, które szczególnie lubią rozwijać się w trudno dostępnych zakamarkach.
  • Self Hygiene – powłoka z nanocząsteczkami srebra, naniesiona na kanały przepływu powietrza. Działa tak, jak funkcja wyżej, czyli niszczy drobnoustroje. Tym razem na całej długości wewnętrznego obiegu powietrza, mamy więc kompleksową dbałość o czystość nawiewu.
  • Self Clean – technologia samoczyszcząca, odpowiadająca za regularne i skuteczne usuwanie osadu z parownika. Godne uwagi jest też to, że ta funkcja przy okazji zapewnia stale wysoką wydajność energetyczną klimatyzatora.
  • Czujnik ECO – aby praca nie szła na marne! Czujnik monitoruje ruch w pomieszczeniu i na tej podstawie uruchamia oraz wyłącza nawiew, zaoszczędzając pobór mocy, a co za tym idzie – także złotówki. A ponadto inteligentnie steruje nawiewem, aby nie kierować go bezpośrednio w stronę zlokalizowanego źródła ruchu.
  • Sterowanie Wi-Fi – możliwość zdalnego ustawiania parametrów pracy za pośrednictwem smartfona (lub tabletu) oraz internetu.

Podsumowując

HAIER Jade Plus to klimatyzator ścienny, na którym warto dłużej zatrzymać wzrok. Nie należy jednak przy tym zapominać, że prawidłowego wyboru klimatyzatora powinien dokonać ekspert z profesjonalnego serwisu klimatyzacji. Wówczas mamy pewność, że wszystkie parametry oraz normy są pod całkowitą kontrolą.

mobilny wzornik

NOWOŚĆ:

Klimatyzatory (prawie) bez wychodzenia z domu.
Klienci Climacity nie muszą przyjeżdżać do naszego biura, aby zobaczyć wzorniki klimatyzatorów, to MY przyjedziemy do WAS!
Po więcej szczegółów skontaktuj się z nami

Może Cię również zainteresować:

Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie

Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie

Strona główna - Baza wiedzy - Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie.Pompa ciepła ma sens. Spalanie – już nie.Pozyskiwanie ciepła za pomocą spalania, czy to paliw stałych, płynnych, czy lotnych, odchodzi nieubłaganie do lamusa. Sukcesywnie zaostrzające się przepisy...

Klimatyzacja w apartamencie

Klimatyzacja w apartamencie

Strona główna - Baza wiedzy - Klimatyzacja w apartamencieKlimatyzacja w apartamencieCzy wszyscy znają poprawną definicję apartamentu? To może być zarówno prywatne, wielopokojowe mieszkanie o wysokim standardzie, jak też zespół pomieszczeń hotelowych, pełniących...

Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!

Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!

Strona główna - Baza wiedzy - Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!Dołączyliśmy do grona partnerów HAIER!Rok 2024 zaczął się dla nas wyjątkowo pomyślnie: firma CLIMACITY awansowała do rangi autoryzowanego serwisu klimatyzatorów HAIER. To jest przede wszystkim bardzo...